Telefon

776 000 642

E-mail

masaze-dano@seznam.cz

Otevírací doba

po-pá 9-20h

Význam masáže:

Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života, plného stresu s nedostatku pohybu, nebo jednostranným zatěžováním organizmu (vysedávání u počítače, za volantem auta, atd.).
                                    JDETE NA MASÁŽ POPRVÉ? (více zde…)
Tento způsob života je často příčinou bolesti zad a hlavy, ztuhlosti pohybového aparátu, nervozity, nespavosti. Masáž přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží, bez dalšího zatěžování organizmu různými medikamenty proti bolestem, které pouze na chvilku utlumí bolest, ale neřeší její původ.masaze-kvet

Hnětením – roztíráním, nebo třením, ale i chvěním a vytřásáním dochází k výraznému zlepšení prokrvení masírovaných oblastí, zlepšení mízního oběhu a tím masáž přispívá  k usnadnění odtoku zplodin látkové výměny a kyseliny mléčné, které vyvolávají únavu a celkově zatěžují organizmus, jsou častou příčinou bolestí, otoků, ale i se například podílejí na vzniku celulitidy. Masáží naopak dochází k okysličení buněk a zlepšení jejich činnosti a tím i k zvýšení výživy jak pokožky a podkožního vaziva, tak i svalů.

Masáž působí příznivě i na nervovou soustavu, proto se po masáži cítíme svěže, zbaveni stresu a napětí, jsme uvolněni„ jako by z nás spadl kámen”. Dlouhodobou a hlavně pravidelnou masáží pozitivně ovlivníme celkový stav organizmu, protože masáž představuje způsob jak nejen uvolnit záda, namožené a ztuhlé svaly, zlepšení stavu své pokožky, ale i způsob aby jste se stali celkově pevnější a pružnější.

Proč masáž?

Masáž má blahodárný účinek na většinu částí lidského těla, v první řadě na kůži, podkožní vazivo, lymfu, svalstvo, také na dýchací aparát, cévy i na některé vnitřní orgány a žlázy.

 

Historie masáže:

Masáž je starobylá metoda, využívaná k posílení organismu, k upevnění tělesného          i duševního zdraví a osvěžení po fyzické či psychické námaze. Nejstarší písemné zmínky pochází ze starověkého Egypta a Číny. Ve starém Řecku se o masáži zmiňuje Homér, ale i Hippokrates znal účinky masáží při onemocnění kloubů a páteře, či při zmírnění svalových kontraktur.masaz-lomi-lomi_fotolia_58030309_xs1

Účinek masáže:

Kůže– pokrývá povrch celého těla a zprostředkovává styk s okolím. Jsou v ní umístěny nervová zakončení, potní a mazové žlázy. Masáží tedy vyloučíme z mazových žlázek tuk a kůži tím promastíme, zvýší se množství vyloučeného potu a zlepší se prokrvení a dojde k odplavení škodlivin.
Masáží se zvýší teplota těla o cca 1,5 °C, což má význam i pro teplotu svalstva.
Pravidelnou masáží se stává pokožka vláčnou, je pružnější a pevnější a nepodléhá tolik tvorbě vrásek.

Kosterní svalstvo– pravidelnou masáží dochází k odstranění únavných látek ( kyselina mléčná, kysličník uhličitý, kreatinin) a dochází k lepšímu prokrvení šlach a svalů. Při přechodu šlach na svaly se často objevují bolestivé zatvrdliny – což jsou místa většinou špatně prokrvená.
Tyto zatvrdliny snižují výkon svalů a proto jejich masáží přineseme velkou úlevu. Klouby- masáží zrychlíme krevní oběh, tím i příjem okysličené krve a dojde k vyplavení škodlivých látek, které se také v kloubech hromadí.

Mízní systém– míza odvádí odpadové látky, mikrobiální jedy a choroboplodné výpotky (nejvíce bývají postiženy dolní končetiny). Masáží napomáháme urychlit a ulehčit odplavení těchto látek a škodlivin.