Telefon

776 000 642

E-mail

masaze-dano@seznam.cz

Otevírací doba

po-pá 9-20h

Částečně ano.
Vaše zápěstí při sezení u PC musí být ve stejné rovině nebo níže než loket.
Před obrazovkou seďte rovně, abyste nemuseli otáčet hlavu.
Nohy nepřekřížené a položené na zemi.
Pokud začínáte cítit ztuhlost, je-li to možné při práci u počítače se protáhněte a zacvičte si. Každý cvik 5 – 10x na každé straně podle času a potřeby.

hhhh

 

Návod na procvičení a protažení ramen: soustředíme se na rameno které necvičí aby zůstalo v klidu.

– Zvedneme obě ramena co nejvýš k uším, hlavu ponecháme rovně (představte si že na hlavě máte položenou knihu a nesmí spadnout). Vydržíme vteřinu až několik vteřin, s výdechem a uvolněním pomalu spouštíme jedno rameno, vracíme s nádechem zpět a pak spouštíme druhé rameno.

– Sedíme rovně, obě ramena v klidu dole, díváme se vpřed, s nádechem zvedáme jedno rameno co nejvýše, druhé hlídáme aby zůstalo v úplném klidu. S výdechem spustíme rameno dolů, obě ramena jsou dole v normální poloze, totéž opakujeme s druhým.

– Na závěr zakroužíme oběma rameny zepředu dozadu a postupně zvětšujeme rozsah pohybu, pak zakroužíme rameny opačným směrem.

Protažení svalů krku a trapézového svalu. Při protahování dbáme na to, aby protahované partie byly uvolněné.

– Sedíme rovně, díváme se vpřed, sedneme si na levou ruku (tím zafixujeme lopatku), pomalu s výdechem ukloníme hlavu k pravému rameni a díváme se pořád dopředu tak jak kdybychom se chtěli dívat sami sobě do očí. Svaly krku a trapézu „táhnou“, ale neměly by bolet, provádějte tento pohyb s citem a opatrně, žádný prudký pohyb. V krajní poloze lze setrvat a několik vdechů a výdechů prodýchávat a uvolňovat. S nádechem vracíme zpět do výchozí polohy. Provedeme podle potřeby, pak si sedneme na pravou ruku, ukláníme hlavu k levému rameni.

– Sedneme si na obě ruce, posadíme se rovně a pomyslně se podíváme sobě do očí. S výdechem opatrně předkloníme hlavu a vteřinu dvě uvolníme v krajní poloze, svaly by měly táhnout podél krční páteře až do poloviny zad. S nádechem pomalu narovnáváme a opět se podíváme na monitor. Na závěr (například desáté opakování) můžeme zkusit polohu i několikrát prodýchat, soustředíme se a vdechovaný vzduch „natlačíme“ v místě k páteři tam kde nás to táhne.

Poznámka: 
na závěr si můžete krátce zopakovat cvičení s rameny a pak opět protáhnout krk, cvičte tak aby Vám to bylo příjemné, výraznější efekt se projeví při každodenním cvičení za několik dnů. Pokud Vám nedělá nějaký cvik dobře a ozývá se vystřelující bolest, máte nějaký vážnější problém a pak se obraťte na lékaře. Každopádně cvičení a masáže jsou způsoby, jak pozdějším vážným problémům předcházet.