Telefon

776 000 642

E-mail

masaze-dano@seznam.cz

Otevírací doba

po-pá 9-20h

Něco na mě leze, pomůže mi masáž?

! V žádném případě !

nemocStejně jako masér musí být i klient zcela zdráv, masáž zdravotní stav pouze zhorší.
Pokud Vás trápí nemoc vyčkejte až do úplného uzdravení.

 

Kdy nelze masáž provádět?

Masáž je naprosto nevhodná ihned po vydatném jídle a bezprostředně po těžké tělesné námaze, nebo při celkovém vyčerpání. Samozřejmě také když je masáž zákázána ošetřujícím lékařem viz níže.

KONTRAINDIKACE – CELKOVÁ

Nedoporučuje se masáž celého těla bezprostředně po nadměrné fyzické námaze, kdy je lépe počkat i do druhého dne, dále kontraindikace po vydatnějším jídle kdy je lépe počkat 1 až 2 hodiny, při výskytu infekčních chorob, viróz a při vysokých teplotách. Dále při nádorových onemocněních a po jejich léčbě, pod vlivem alkoholu a psychotropních látek, psychózách, při závažnějších nemocech krve (hemofilie, leukémie), při poranění, onemocněních dutiny břišní a bolestivých stavech v oblasti břicha, při nízkém, vysokém a kolísavém krevním tlaku a při epilepsii. U některých stavů lze celkovou masáž těla rozdělit do dvou etap, vždy se předem poraďte se svým lékařem.

KONTRAINDIKACE – ČÁSTEČNÁ

 Nedovoluje masáž v místech hnisavých nebo plísňových onemocnění, v místech zanícených kloubů, v místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin, pokousání či uštknutí, v místě popálenin, opařenin nebo poleptaných ploch, v místě křečových žil (varixů), zánětu žil nebo bércových vředů, v místě otoků nejasného původu, nádorů, bradavic, mateřských znamének, zanícených ložisek, břicho těhotných žen a šestinedělek a u žen při menstruaci.

PORADA S LÉKAŘEM

Prosím pokud trpíte nějakou vážnější nemocí poraďte se předem se svým ošetřujícím lékařem zda je masáž možná a v jakém rozsahu a nechte si případně vystavit písemný souhlas s masáží.

Poznámka: pokud si přejete pouze masáž zad – krku, případné potíže s krevním tlakem nevadí pokud se jinak cítíte dobře a jste jinak zdravý/zdravá pak potvrzení nepotřebujete.