Telefon

776 000 642

E-mail

masaze-dano@seznam.cz

Otevírací doba

po-pá 9-20h

Gel na bolest zad pro nás většinou znamená první i poslední záchranu hlavně před náhlou bolestí, která přichází často velmi nevhod. Určitě znáte situaci, kdy jste uprostřed pracovního procesu nebo jiné aktivity, máte spoustu dalších povinností a najednou vás zastihne silná bolest zad. Strávit několik hodin v čekárně ordinace nepřichází v úvahu, zvláště když jsme většinou přesvědčeni, že taková obyčejná bolest zad ještě nikoho nikdy nezabila a nemusíme s ní hned běhat za doktorem. Pro rychlou pomoc a radu zpravidla navštívíme některou z lékáren a po lékárníkovi žádáme často nemožné. Přesto se nám dostane nějaké úlevy v široké nabídce nejrůznějších léčivých přípravků.

Produktů proti bolesti či zánětům dnes existuje skutečně celá řada. Tablet, mastí, gelů a náplastí s analgetickým a protizánětlivým účinkem najdeme v každé lékárně velký počet.
Gel na bolest zad a obecně pohybového aparátu není ničím novým, když pomyslíme, kolik lidí dnes trpí takovými bolestmi a zdravotními problémy. Z těch nejosvědčenějších jmenujme aspoň Fastum gel a Ibalgin gel zaměřené přímo na tišení bolesti svalů, zad a kloubů.

Gel na bolest zad se používá jako první pomoc při akutních bolestech nebo jako doplněk už probíhajícího léčení. Důležitou roli může hrát zejména při rekonvalescencích jak po úrazech, tak i po různých onemocněních pohybového aparátu. Je určen na lokální tišení bolesti a dá se kombinovat s ledováním či zpevněním bolavého místa obinadlem nebo ortézou.

Přípravky tohoto typu můžeme použít při:

  • poúrazové bolesti
  • po zvýšené námaze
  • po velkém a dlouhodobém přetížení zad, páteře, kloubů i svalů

Při chronických bolestech, to je při těch, které přetrvávají delší dobu, se ale rozhodně pouze na gel nemůžeme spoléhat, neboť bolest pouze utlumí, nijak nevyřeší její příčinu. Navíc mějme na paměti, že z každé akutní bolesti zad, respektive páteře, se záhy může vyklubat bolest chronická. Pak už se návštěvě lékaře stejně nevyhneme.

Gel na bolest zad je věcí velmi užitečnou a potřebnou. Každá bolest však má nějakou příčinu, které by bylo dobré raději předcházet. Bolest zad vzniká nejčastěji ze zkráceného nebo naopak povoleného zádového svalstva. Při dodržování několika poměrně snadných pravidel dosáhnete nejen lepšího zdravotního stavu, ale i osobního pocitu a psychické pohody.

Doporučení, jak předcházet bolesti zad:

  • vyhýbejte se nadměrnému, jednostrannému zatěžování
  • udržujte si optimální váhu
  • věnujte se sportu, pohybu nebo aspoň nějakému druhu zdravé fyzické zátěže
  • předcházejte zbytečným úrazům
  • upravte své pracovní prostředí tak, aby vyhovovalo správné pracovní ergonomii

 

Zdroj: www.bolest-zad.cz