Telefon

776 000 642

E-mail

masaze-dano@seznam.cz

Otevírací doba

po-pá 9-20h

Rad ohledně cvičení na bolest zad už bylo rozdáno hodně. Každý, kdo trpí bolestmi zad, si musí najít vlastní cestu, jak se jim buď úplně vyhnout, anebo když už se jimi trápí, tak si vyhledat nejvhodnější cvičení právě pro něj. Dříve než začnete takové cvičení na bolest zad provádět, zamyslete se, co děláte špatně a proč vůbec bolesti máte. Někdy totiž stačí malá změna a uniknete mnoha zdravotním potížím.

Své cvičení na bolest zad si musíte vybrat a uzpůsobit míře bolesti a typu potíží. Ne každému vyhovuje podobné cvičení na bolest zad jako ostatním. Zpravidla nejvíce doporučovaný sport na bolest zad je plavání, protože při něm zapojujete celé tělo. Dále se staly velmi osvědčenými pohybovými aktivitami jóga, power jóga, cvičení pilates nebo Tai-Chi, druh bojového umění. Co zvládnete bez problémů doma je zcela jistě dnes velmi oblíbené cvičení na míči nebo s menší verzí tohoto míče. Toto balanční cvičení je zábavné, ale především šetrné k vašim kloubům a páteři. Navíc existuje velké množství nejrůznějších publikací týkajících se právě těchto cvičebních pomůcek. Zase platí, že každé cvičení, má-li vést k nějakému pokroku, se musí dělat pravidelně a správně. Tak hledejte a zkoušejte!

 • Cvik na protažení zádových svalů na míči
  Sedněte si na míč s mírně rozkročenýma nohama a jednou rukou se držte míče. Druhou ruku natáhněte nad hlavu a nadechněte se. S výdechem se celým trupem ukloňte na jednu stranu a setrvejte. Opakovat na každou stranu 5x.
 • Cvik na posílení zad na míči
  Položte se zády na podložku tak, že hýždě jsou těsně u míče a nohy leží na něm. Ruce nechte podél těla. S výdechem propněte celé tělo a zvedněte trup směrem nahoru. Snažte se tělo nepohýbat v žádné části, naopak držte jej rovně. Opakujte aspoň 10x.
 • Protažení zad – jeden z pěti tibeťanů
  Lehněte si na záda a ruce srovnejte podél těla. Zároveň se zvednutím nohou svisle nahoru s napnutými koleny se snažte tlačit bradou na hruď. Kontrolujte si, zda máte záda úplně rovná a soustřeďte se na dýchání. S nádechem se pomalu pokládejte zpátky na podložku. Uvolněte se a cvik opakujte.
 • Uvolnění páteře
  Klekněte si na obě kolena a rukama se zapřete o nějakou opěru, asi 30 cm vysokou. Dbejte na to, aby vaše záda byla zcela rovná. Pozvolna se vyhrbte v bederní páteři, až kam vám bolest dovolí. Poté se pomalu prohněte a vraťte do výchozí pozice. Opakujte.
 • Během pracovní přestávky
  Posaďte se na okraj židle a sepněte ruce vzadu za hlavou. Hlavu pozvolna opřete o sepnuté ruce, dívejte se nahoru. S výdechem přitáhněte hlavu i se sepnutýma rukama k hrudníku. Dejte si pozor na kulatá záda.

Zdroj: www.bolest-zad.cz