Telefon

776 000 642

E-mail

masaze-dano@seznam.cz

Otevírací doba

po-pá 9-20h

Každá matka jistě potvrdí a bude souhlasit s tvrzením, že těhotenství je či bylo tím nejpůvabnějším obdobím v jejím životě.
Těhotenství však bohužel nepřináší jen kladné pocity a vjemy.

Téměř každou nastávající maminku během tohoto sice krásného, ale obtížného období může potkat hned několik zdravotních komplikací.
Nejčastější z nich pak je bolest zad v těhotenství.
Ženy si obvykle s tímto typem potíží nevědí rady a strachují se o zdravotní stav dítěte i svůj.
Zpravidla však není důvod k panice.
Specialista hned pozná, že maminka se vůbec nebo nedostatečně připravovala na své těhotenství formou třeba jen lehkého procvičování partií důležitých pro bezproblémový průběh těhotenství i samotného porodu.
Lékař ji tedy hned uklidní, doporučí nějaký sport nebo typ pohybu a upozorní také na přísun důležitých látek do organismu, například vápníku, který by rozhodně mamince ani dítěti neměl chybět.

Ačkoli těhotenství není pro ženské tělo ničím nepřirozeným, představuje pro něj poměrně vysokou zátěž. Už jen fakt, že všechny vnitřní orgány musí najednou pracovat pro dva, mluví za vše. Největší práci odvedou hormony, jejichž vlivem dochází ke změně postavení a polohy pánve a uvolnění některých svalových a vazivových spojení v této oblasti. S rostoucím bříškem maminky se postupně mění také těžiště jejího těla. To je tak donuceno začít ke svému pohybu využívat i takové svaly, které předtím téměř nepoužívalo. Vlivem omezenějšího pohybu matky naopak některé skupiny svalů zase zahálejí a bolest zad v těhotenství je tak na světě. Zejména pak bolesti v bederní oblasti zad bývají pro těhotné ženy velmi nepříjemné.

Bolest zad v těhotenství tedy obvykle provází jen změny, k nimž dochází během tohoto období a rozhodně není bezdůvodná. Mnohé nastávající matky však pociťují bolest zad v těhotenství tak intenzivně, že potřebují nějakou rychlou a hlavně účinnou formu úlevy, aby byly v pořádku i po psychické stránce. Proto existuje nespočet kurzů a cvičení pro těhotné matky, nabízené dnes již také v každém menším městě. Nemusíte se také vůbec bát začít například s jógou, power jógou či cvičením pilates. Velmi spokojené bývají maminky s cvičením na balónu, plaváním nebo jakýmkoli pokud možno ne jednostranným pohybem.

Bolest zad v těhotenství je tedy přirozenou součástí tohoto období, ale rozhodně by se neměla nijak podceňovat. Dítěti pro jeho správný vývoj určitě nepomůže, když se maminka bude trápit tak nepříjemnou bolestí.

Zdroj: www.bolest-zad.cz