PERFEKT masáž

Jedná se o kombinaci našich nejoblíbenějších masáží sloučené do jedné ucelené masáže. Vychutnáte si tak teplo lávových kamenů, rytmické tahy havajské masáže, prokrvení svalů baňkami ale také odblokování bolestivých míst na Vašem těle antiblokovou masáží. Masáž trvá cca 60 minut a je možné do ní po domluvě zahrnout i masáž dolních končetin.

 

imagesAnti blok systémová masáž je soubor hmatů, které vám pomohou dobře odstranit problémy zejména v oblasti křížové, SI skloubení (kloub mezi kyčlí a křížovou kostí, který je mnohdy zablokovaný a pochází odtud časté potíže), lopatek a krční páteře.
Tato masáž pomocí dobře zvolených a dovedně zkombinovaných ručních technik (najdeme v ní hmaty např. z klasické švédské, lymfatické a havajské masáže) dobře uvolňuje spasmy a napětí v oblasti celé páteře.
Tato masáž je účinná při uvolňování zatuhlého svalstva, ale je toho docíleno poměrně razantními technikami.

Takže upozorňujeme, že ABS masáž rozhodně není relaxační.

 

 

kijev-masaz-bankova-vV Číně se léčba baňkami používá po tisíciletí. Metodu znali i ve starověkém Egyptě. První zmínka o něm pochází z roku 1550 př.n.l.. Užívalo se tu na téměř veškeré choroby. Jeho velkými zastánci byli také antičtí lékaři Galénos a Hippokrates.

Baňkování opěvoval ještě roku 1823 Samuel Bayfield z Londýna ve své knize Baňkování jako umění. V Čechách je tato metoda známá nejméně sto let. V současnosti se baňkování používá jako doplňková metoda alternativní medicíny. Před jejím užitím byste se rozhodně měli poradit s lékařem.

Jak ošetření probíhá
Ošetřované místo se pro lepší přilnavost natře mastným krémem, masážní emulzí nebo olejem. Masér či terapeut vloží na okamžik do baňky hořící tampon a poté baňku přiloží hrdlem na ošetřované místo.

Vzduch v baňce se ohřeje a po přiložení na tělo se ochladí a zmenší svůj objem. Vzniklý podtlak vtáhne do baňky kůži ošetřovaného a baňka se přisaje. Pokud se baňka ponechá na místě delší dobu, může silný podtlak přivodit vznik typických kulatých krevních podlitin, které jsou však méně hluboké než modřina a rychleji se hojí. S baňkami lze pohybovat a provádět s jejich pomocí cílenou masáž.

Mírní řadu obtíží
Pomocí této tzv. vakuoterapie lze zmírnit či odstranit bolesti zad a kloubů, celulitidu, menstruační obtíže, migrénu, zažívací problémy, vysoký tlak, otoky, křeče ve svalech a další. Baňkování má i redukční účinky.bankovani-mtbs-1

Baňka působí fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny. Také stimuluje činnost imunitního systému. Účinek lze zesílit jejím přiložením na speciální akupresurní body. Aby došlo k nastartování ozdravného procesu, doporučuje se baňkování jednou týdně třikrát po sobě. Stačí hodina, spojená s klasickou, sportovní či jinou masáží.

V každém případě se masér či terapeut musí zeptat na vážnější zdravotní potíže klienta, jako jsou alergie, vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, onemocnění diabetem, cévní problémy, poruchy srážlivosti, vnímavost na bolest, křečové žíly, trombózy, přestálý infarkt či plicní embolie.

Baňkování se neprovádí pouze na zádech, baňkuje se v podstatě celé tělo – kolena, kotníky, ramena a dokonce i obličej.

Děti lze masírovat baňkami pouze po předchozí konzultaci s dětským lékařem, osvědčilo se např. při opakovaném nachlazení.

 

Havajská masáž  je překrásná starobylá léčebná masáž zděděná od starých polynézanů zdokonalovaná po staletí léčiteli na Havajských ostrovech.Havajská masáž
Hlubokou relaxaci klienta masér dosahuje specifickými technikami – používáním loktů, předloktí i rukou.
Masáž je specifická střídáním dlouhých rytmických tahů a silnějších tlaků prsty, dlaněmi a právě předloktími.
Techniky jsou pomalé, pohyb má vycházet z pohybů vln na moři – pomalý příliv a odliv mořské vody.Havajská masáž
Doporučuje se pro stimulaci krevního a lymfatického oběhu, odstraňuje svalové napětí, bolest a únavu, uvolňuje kloubní spojení a pomáhá také při detoxikaci organismu.
Masér se při masáži pohybuje rytmickým pohybem, někdy i se současným masírováním dvou častí těla současně.

 

 

 

Masáž lávovými kameny patří mezi relaxační typy masáží. Horké lávové kameny navozují uklidňující až meditativní stav, který mnozí klienti po této zkušenosti nazývají pocitem naprostého blaha.
Lávové kameny navodí stav relaxace mnohem rychleji než klasický způsob masírování. Kameny zvlhčené exotickým aromatickým olejem se přikládají na unavené a bolavé svaly, čímž dochází k jejich uvolnění, k odbourání pocitů nepříjemného napětí a k oživení mysli.

 

Blahodárná síla lávových kamenů

Teplo má uklidňující účinky na nervová zakončení, zvyšuje průtok krve do tkání a svalů, čímž snižuje nepříjemné pocity napětí a bolesti. Při masáži nedochází k extrémním teplotním výkyvům v těle a navozuje se maximální pocit uvolnění.

Během masáže lávovými kameny je klient uveden do hlubokého stavu relaxace, který mohou někteří přirovnávat i k pocitům snění ve spánku.

Kontrastní působení chladu a tepla

Účelem zahřívání a ochlazování lávových kamenů je uvolnění toxinů z tkání v těle, aniž by docházelo k nadměrné stimulaci nervového systému. Kontrastní působení chladu a tepla tak stimuluje krevní zásobení ošetřovaných částí těla.

Správné prokrvení, ke kterému dochází během procedury, je důležité pro správnou funkci krevního oběhu a lymfatického systému, dále přináší potřebné živiny a odstraňuje potíže vznikající při nedostatečném prokrvení.

Využití masáží lávovými kameny při potížích

Speciální masážní technika spolu s účinky tepla lávových kamenů odbourává stres a napětí a dlouhodobě uvolňuje tělo i mysl. Působí na bolestivé stavy kloubů, unavené svaly, bolest v zádech nebo ztuhnutí v oblasti krční páteře, pomáhá však i při revmatismu, křečích, nespavosti, bolestech hlavy apod.

Přiložení lávových kamenů obnovuje energii celého těla, čímž zrychluje metabolismus, a může tak pomoci při nastartování procesu hubnutí.

Lávové kameny využívají mimořádně silných energetických vibrací, čímž přispívají k odstraňování blokací důležitých bodů těla. Působí také pozitivně při snaze o urychlení regenerace tkání.

Masáže patří k nejstarším léčebným metodám na světě, lidstvo je v nejrůznějších typech a metodách zná a provádí už více jak tři tisíce let.

Cílem masáže je celková regenerace duše i těla, upevnění zdraví po tělesné i psychické stránce, navození zdravých pocitů sebevědomí, zvýšení výkonnosti a celkové posílení.

  • Masáže provádí vyškolený masér pro sportovní a rekondiční masáže s 10-ti letou praxí